OZ Mačky ZVOLEN

Na teplo, jedlo a bezpečie má právo každá bytosť. Ak sa k tomu pošťastí aj láska, je to naša predstava mačacieho šťastia. Nie každej však bolo dopriate...

Blog

Mačacie pradienky

Strana: 
 
STRATENÉ DUŠE V ZÁHRADKÁCH - BADÍN

STRATENÉ DUŠE V ZÁHRADKÁCH - BADÍN

Dostala sa k nám info o kolónii mačiek v záhradkárskej oblasti v Badíne (medzi BB a ZV). Vraj sa tam pohybuje vyše 15 mačiek a mačiatok. Boli sme to pozrieť a veru situácia nie je dobrá. Po príchode sa k nám so žalostným krikom rozbiehali mačky z každej strany…nevedela som kam sa skôr dívať.

Medzibrodské mačiatka

Medzibrodské mačiatka

Na vtipné popisy, za ktoré ste nás tak chválili, nám už dochádza inšpirácia. Predvčerom indiáni a dnes 7.7.2016 sme prevzali dve dospelé mačičky, z toho jednu aj s piatimi chorými mačiatkami z Brezín. Druhá z Hronskej Dúbravy je sama v takom zlom stave, že ju najskôr budeme musieť preliečiť :-(

BROK

BROK

Príbeh psa Broka je otrasný, no bohužiaľ na Slovensku nie zriedkavý… V sobotu dňa 27.2.2016 sme mali členskú schôdzu nášho OZ, ktorú prerušil telefonát od panej z Pršian. Hlásila nám krvácajúceho psíka, ktorý sa nevládal hýbať a ležal pri zástavke v strede dediny.

TÝŽDEŇ DOBROVOĽNÍCTVA 2016

TÝŽDEŇ DOBROVOĽNÍCTVA 2016

V rámci týždňa dobrovoľníctva, organizovaným Centrom dobrovoľníctva v Banskej Bystrici, sme pre vás pripravili v dňoch 16. až 22. septembra 2016 TÝŽDEŇ OTVORENÝCH DVERÍ.

NEVESELÉ DNI PO VESELEJ VÝSTAVE

NEVESELÉ DNI PO VESELEJ VÝSTAVE

To sme ešte len pri víkende, výstava v plnom prúde. Prišiel pondelok, deň skoro oddychu...

Týmto dlhánskym textom chceme povedať len toľko…nebuďme skutočne ľahostajní k svetu okolo. Niekto potom chodí vysmiaty a veselý, vyškerený ako pagáč, spokojný so sebou, no pritom odignoruje trpiaceho tvora.

15.-16. Medzinárodná výstava mačiek v Banskej Bystrici

15.-16. Medzinárodná výstava mačiek v Banskej Bystrici

Veľmi pekne ĎAKUJEME všetkým, ktorí nás navštívili a prišli vyhladkať naše mačičky, všetkým, ktorí sa pýtali a zaujímali sa o našu prácu a nechali si vysvetliť prečo zachraňujeme, prečo kastrujeme, všetkým, ktorí nám prispeli na ďalšiu pomoc pre chlpáčikov, všetkým, ktorí dali domov našim zverencom a ktorí nám pomáhajú hľadať im domovy.

PRVÝ KROK K POMOCI 
pri nájdení zvieraťa v núdzi

PRVÝ KROK K POMOCI pri nájdení zvieraťa v núdzi

Často prijímame prosby kde nám nahlasujete zvieratá v núdzi. Ak je to v našich silách a možnostiach, pomáhame, ale...

Prečo je dôležité, aby človek, ktorý je najbližšie urobil prvý krok? V praxi to funguje tak, že ak ide neskôr dobrovoľník zviera hľadať, vo väčšine prípadov ho už nenájde. Na mieste zisťuje, že je to márne :-( Popritom by stačilo, aby zviera nahlasovateľ prichýlil aspoň núdzovo na nevyhnutný čas, poskytol mu pomoc, prípadne odviezol na veterinárnu ambulanciu. Tam už spravidla vedia poradiť, kam sa obrátiť o ďalšiu pomoc.

Kastračná akcia záhradky za Nemcami BB

Kastračná akcia záhradky za Nemcami BB

Jar je pred dverami a my máme opäť plné ruky práce. Okrem mačiek, ktoré sú nám počas zimy hlásené na ulici a treba im pomôcť, musíme zvládať aj kastrácie, predovšetkým kolónií, najčastejšie v záhradkárskych a chatových oblastiach, kde sa neúmerne množia.

POMÁHAME V KRUPINE

POMÁHAME V KRUPINE

na základe prosby o pomoc pri kastrácií pouličiek, začala nová spolupráca v Krupine

na základe prosby o pomoc pri kastrácií pouličiek, začala nová spolupráca v Krupine

Ocenenie SRDCE NA DLANI 2015

Ocenenie SRDCE NA DLANI 2015

Ocenenie, ktoré zahreje

Aké bolo naše veľké prekvapenie. A radosť. NIEKTO NÁS NOMINOVAL. Niekto z Vás milí priatelia, ktorým naša práca v mene pomoci mačičkám na ulici nie je ľahostajná. ĎAKUJEME!

Kastračná akcia Breziny

Kastračná akcia Breziny

BREZINY Máme STOP STAV, zasa, či ešte stále? Už strácam prehľad.

BREZINY Máme STOP STAV, zasa, či ešte stále? Už strácam prehľad. Slávka volá: volala nejaká veľmi stará pani z Brezín, stará sa o 11 mačiek, zomrel jej manžel, je chorá, invalidná, nevládze. Sused sa vyhráža že pobije mačky lopatou. Nepatria jej, len sa o ne stará. Pokúsime sa jej pomôcť, telefón nedvíha, meno nevieme, volala keď Slávka šoférovala, máme len číslo na pevnú linku. Hľadaj cez internet, hovorím jej, to sa musí dať! Nedá sa, všade pýta meno, no tak ale veď v dnešnej dobe na dedine nežije zas tak veľa dobrých ľudí, čo si ochotne odtrhnú od úst a pomôžu mačke. Pátrali sme ďalej. Na Brezinách nedávno zomrel ujo …, má dobrú ženu, skús toto meno hovorím, super, máme adresu, môžeme vyraziť.

STOP STAV

STOP STAV

ako povedať nie a nemať výčitky?!

STOP STAV je veľmi silné slovné spojenie, ktoré nám neumožňuje prijímať ďalšie mačky do našej starostlivosti, nakoľko podmienky pre komfort a bezpečnú starostlivosť mačiek sú už vyčerpané priestorovo. O mačičky v našej opatere sa staráme v našich súkromných príbytkoch – bytoch, domoch. Ruku na srdce, koľko z vás by si do bytu/domu, napríklad priamo do spálne nasťahovalo napríklad 5 mačiatok? Áno, aj tak to u nás častokrát vyzerá. Všetky máme aj svoju prácu a mačaciu pomoc riešime popri pracovných povinnostiach. Skutočne robíme, čo vieme…

OBCHOD SO ZVIERATAMI NA INZERTNOM PORTÁLE

OBCHOD SO ZVIERATAMI NA INZERTNOM PORTÁLE

To, čo sme v inzerátoch našli nás doslova šokovalo a v spolupráci s našimi priateľmi sa rozbehla akcia. Iba 15-ročný chlapec zo Zvolena si urobil z predaja zvierat cez bazos.sk skvelý biznis. Najskôr sme odkúpili prvé zvieratá, zistili o koho sa jedná a neskôr sme do prípadu zapojili aj Regionálnu potravinovú a veterinárnu správu a políciu.

Požiadali sme o dotáciu

Požiadali sme o dotáciu

Kastračné projekty na mestá ZVOLEN a BANSKÁ BYSTRICA

Na mestá Zvolen a Banská Bystrica sme sa koncom júna 2015 obrátili so žiadosťou o dotáciu na podporu kastračných projektov pouličných mačiek v ich uliciach. O tom, ako sme uspeli, sa dočítate tu:

Záchrana mačacej rodinky z motora auta - Sásová

Záchrana mačacej rodinky z motora auta - Sásová

Dramatický zásah záchrany mačiatok z motora -opäť sídlisko Sásová

Skutočne siahame na dno svojich možností a napriek plnému stavu sme prevzali ďalšie 4 mačiatka, nakoľko stav a situácia nám nedovolili zachovať sa inak. Je to už ôsma rodinka mačiatok :-( Ak sa nám rozhodnete pomôcť, budeme vďačné. č. účtu : 5057186339/0900

KASTRAČNÁ AKCIA, Zvolen - Sekier časť "Orlík"

KASTRAČNÁ AKCIA, Zvolen - Sekier časť "Orlík"

Takže sumarizácia je takáto: chatová oblasť Orlík, nahlásených 8 mačiek a 4 mačiatka. Aktuálny stav: 4 mačky (z toho 3 budú zajtra) kastrované, mamička s mačiatkami odobraté do bezpečia v najbližšej dobe.

Ešte sme nestihli spočítať všetky mačiatka a už nám prišla prosba z chatovej oblasti Orlík od milého dôchodcu: „Potuluje sa tu 8 mačiek, ktoré nikomu nepatria. Pravdepodobne ich tu niekto na jeseň vypustil. Jedna mačka nám priniesla pred dvere 4 práve "vyliahnuté“ mačiatka, môžete nám prosím pomôcť? Finančný príspevok som už poslal na účet."

Oslavovali sme 1. rok nášho OZtka

Oslavovali sme 1. rok nášho OZtka

Prosíme našich podporovateľov a priateľov, aby nám odpustili začiatočnícke chyby a nedokonalosti. Budeme sa snažiť byť stále lepší, to si želáme k nášmu 1. výročiu vzniku občianskeho združenia Mačky Zvolen. A dnes, aby sme ako sa patrí oslávili náš sviatok sme riešili 4 kastrácie a jednu zatúlanú mačičku z centra mesta Zvolen.

Prosíme našich podporovateľov a priateľov, aby nám odpustili začiatočnícke chyby a nedokonalosti. Budeme sa snažiť byť stále lepší, to si želáme k nášmu 1. výročiu vzniku občianskeho združenia Mačky Zvolen.

A dnes, aby sme ako sa patrí oslávili náš sviatok sme riešili 4 kastrácie a jednu zatúlanú mačičku z centra mesta Zvolen.

KASTRAČNÁ AKCIA v Sásovej, Banská Bystrica

KASTRAČNÁ AKCIA v Sásovej, Banská Bystrica

pri ktorej uvítame aj finančnú pomoc

Už dlhšiu dobu je sídlisko Sásová známe množstvom pouličných mačiek, ktoré v rámci sídliska migrujú a nekontrolovateľne sa množia. Už niekoľko krát sme pomáhali mačičkám práve v tejto oblasti, ktoré boli choré a zranené, nehovoriac o nemalom množstve mačiatok nájdených v zúboženom stave. Jedným z ohnísk kde dochádza k nekontrolovanému množeniu je aj neďaleká osada, ktorej obyvatelia sa prehováraní a vysvetľovaní napokon rozhodli vyjsť nám v ústrety a nechať mačky pohybujúce sa v osade veterinárne ošetriť a vykastrovať.

Strana: