OZ Mačky ZVOLEN

Sme občianske združenie – Mačky Zvolen – dobrovoľníci, ktorí svoj voľný čas a financie venujú pomoci mačkám hlavne pouličným vo Zvolene a okolí.

Blog

Mačacie pradienky

Strana: 
 
O MAČKÁCH A ĽUĎOCH

O MAČKÁCH A ĽUĎOCH

BELKO – INGRID – KATKA OZ TULÁK

Počas nášho pôsobenia na „poli mačacom“ sme sa stretli s pár prípadmi, na ktoré sa nedá zabudnúť. Nie sú to len príbehy mačiek, ale aj ľudí, ktorí im pomohli. Takže tu nájdete pár krásnych spomienok na našich priateľov a ich vzťah k mačičkám z ulice.

KOLÓNIA MAČIEK ZVOLEN V BIENSKEJ DOLINE

KOLÓNIA MAČIEK ZVOLEN V BIENSKEJ DOLINE

z jedného nahláseného mačiatka - ŠOK...

Pri príchode na miesto určenia pri zavolaní povestného ccc sa postupne začali hrnúť mačky z každej strany. V tejto kolónií sme napočítali voľným okom približne 5 dospelých kocúrov, 7 dospelých mačiek a veľké množstvo mačiatok rôzneho veku a zdravotného stavu.

DEŇ S ÚTULKÁČOM

DEŇ S ÚTULKÁČOM

Prezentácia OZ Mačky Zvolen, alebo ako bol Riško jediný kocúr na akcii plnej psíkov.

Malí, veľkí, deti, dospelí, starší, mladší, každý sa pristavil a poprial dobrovoľníkom OZ Mačky Zvolen veľa úspechov. Medzi nimi sa našlo aj zopár detských nadšencov pre mačičky. Na tejto ušľachtilej akcii sa však neprezentovali len dobrovoľníci OZ Mačky Zvolen, ale aj kocúrik Richard III alias Riško, (obr. 2) ktorý sa správal veľmi vzorne. Neškriabal, nehrýzol, bol prítulný a pokojný aj napriek tomu, že všade okolo neho bolo veľa ľudí a ešte viac psíkov.

KOLÓNIA MAČIEK ZVOLEN ČASŤ BALKÁN-HRON

KOLÓNIA MAČIEK ZVOLEN ČASŤ BALKÁN-HRON

I. NEOFICIÁLNA KASTRAČNÁ A ZOZNAMOVACIA AKCIA MAČIEK ZVOLEN

Počas samotnej akcie sa samozrejme vyskytli aj problémy. Boli to napríklad problémy spojené s odchytom plachých mačičiek, útek mačky z prepravky a iné. Tieto problémy boli spôsobené tým, že táto akcia v teréne bola naša prvá a žiadna z nás predtým podobné skúsenosti nemala. Veta, že každý sa učí na vlastných chybách tu bola naozaj opodstatnená.

Strana: