Blog

KASTRAČNÁ AKCIA v Sásovej, Banská Bystrica

kolonia sasova č.1
kolonia sasova č.2
kolonia sasova č.3

pri ktorej uvítame aj finančnú pomoc

Už dlhšiu dobu je sídlisko Sásová známe množstvom pouličných mačiek, ktoré v rámci sídliska migrujú a nekontrolovateľne sa množia. Už niekoľkokrát sme pomáhali mačičkám práve v tejto oblasti, ktoré boli choré a zranené, nehovoriac o množstve mačiatok nájdených v zúboženom stave. Jedným z ohnísk, kde dochádza k nekontrolovanému množeniu je aj neďaleká osada, ktorej obyvatelia sa po prehováraní a vysvetľovaní napokon rozhodli vyjsť nám v ústrety a nechať mačky pohybujúce sa v osade veterinárne ošetriť a vykastrovať.

Pri kontrole sme narátali 8 mačiek, dvoch kocúrov a už narodené 4 mačiatka, čo z ďaleka nie je všetko. Na fotkách je len časť mačičiek, ktoré nie sú úplne plaché a sú kontaktné. Je tam aj niekoľko mačiek, ktoré samotní obyvatelia osady označili ako divé mačky, ktoré nikomu nepatria, no zdržujú sa v blízkosti osady. Je potrebná čo najrýchlejšia kastrácia a zabránenie narodeniu ďalších mačiatok, ktoré skončia aj tak utopené, alebo sa budú potĺkať po sídlisku, kde ich nič dobré nečaká. Odhadom by sa bez kastrácie počet mačiek len do jesene mohol až 4 – násobiť.

5.5.2015 – už 6 mačičiek z tejto lokality je vykastrovaných, ale dnes pri vypúšťaní mačičiek po kastrácii sa objavila druhá časť kolónie :-( kde sa nachádza ďalších 8 mačiek, prevažne kocúrov. Vyzerá to na nekonečný príbeh.

Budeme však potrebovať finančnú pomoc, nakoľko už máme za sebou kastračnú akciu vo Zvolenskej Unionke, na štvrtok 30.4.2015 plánované ďalšie tri kastrácie mačiek zo Zvolena a aj niekoľko náročných prípadov mačičiek v zlom zdravotnom stave. S ročným obdobím očakávame nárast mačičiek a najmä mačiatok, ktoré budú našu pomoc ešte potrebovať.

Prosíme, podporte nás finančne: 5057186339/0900 Slovenská sporiteľňa Platbu si môžete overiť na transparetných účtoch http://transparentneucty.sk/#….

Za každú pomoc ďakujeme.

kolonia sasova č.4
kolonia sasova č.5
kolonia sasova č.6
kolonia sasova č.7
kolonia sasova č.8
kolonia sasova č.9
kolonia sasova č.10
kolonia sasova vyzva
sasova1
sasova2
sasova3
sasova5
sasova4
sasova6