Blog

KASTRAČNÁ AKCIA, Zvolen - Sekier časť "Orlík"

Orlík mačky
Orlík mačky2
Orlík mačky3
Orlík mačky4
Orlík mačky5
Orlík mačky6

Takže sumarizácia je takáto: chatová oblasť Orlík, nahlásených 8 mačiek a 4 mačiatka. Aktuálny stav: 4 mačky (z toho 3 budú zajtra) kastrované, mamička s mačiatkami odobraté do bezpečia v najbližšej dobe.

Ešte sme nestihli spočítať všetky mačiatka a už nám prišla prosba z chatovej oblasti Orlík od milého dôchodcu: „Potuluje sa tu 8 mačiek, ktoré nikomu nepatria. Pravdepodobne ich tu niekto na jeseň vypustil. Jedna mačka nám priniesla pred dvere 4 práve "vyliahnuté“ mačiatka, môžete nám prosím pomôcť? Finančný príspevok som už poslal na účet."

Na dohovorenom stretnutí nás privítala nádherná mačička, teda skôr mačkoveverička Riška, pre ktorú by sa určite našiel vhodný gauč namiesto „skoro lesa,“ v ktorom sa momentálne pohybuje. Stretnutia sa zúčastnili aj štyria kocúri, ktorí nás kvôli žalostnej finančnej situácii momentálne nezaujímajú. Maminka so štyrmi asi 10 dňovými mačiatkami býva na podstienku v kartónovej krabici od jogurtov, pod provizórnou drevenou strieškou. Sme nútené ju z tohoto prostredia odobrať aj napriek nedostatku dočasnej starostlivosti a chýbajúceho depozitu, pretože tam chodia na návštevu postarší páni kocúri zo širšieho okolia a teda ich ďalšia existencia je ohrozená.

Mali sme tú česť stretnúť ďalšie dve mačky, pravdepodobne už nakryté, hoci veľmi vychudnuté, jedna dokonca už za svoj krátky život stihla prísť o kus pravej hornej labky, takže má len pahýľ, s ktorým pravdepodobne dosť ťažko dokáže uloviť myš.

Hneď pri prvom stretnutí (27.5.2015) sme sa snažili mačky odchytiť, no sťažoval nám to fakt, že prívetiví dôchodcovia síce mačky kŕmia ale nehladkajú ich kvôli obavám z ohrozenia zdravia či už toho svojho alebo svojho psieho miláčika. Na prvý krát sa nám podarilo odchytiť mačkoveveričku Rišku, hneď sme ju odviezli na kastráciu a keď sme ju na druhý deň vrátili, zobrali sme si na pomoc odchytovku pre ostatné dve mačky.

Druhý deň (28.5.2015) bol úspešnejší. Po hodinovom prehováraní zúčastnených mačiek a odhováraní kocúrov od vstupu do nastraženej odchytovky sa nám podarilo chytiť 2 mačky, ktoré zajtra pôjdu navštíviť nášho skvelého veterinára.

Už sme sa zberali domov keď prišla na návštevu ďalšia mačka, ktorá sa objavuje len sporadicky, takže sme vyložili mačiatka z pripravenej prepravky a poskytli sme nocľah štvrtej mačke.

Takže sumarizácia je takáto: chatová oblasť Orlík, nahlásených 8 mačiek a 4 mačiatka. Aktuálny stav: 4 mačky (z toho 3 budú zajtra) kastrované, mamička s mačiatkami odobraté do bezpečia v najbližšej dobe.

Kto by mal záujem a možnosti pomôcť, môže poskytnúť dočasnú opateru, poprípade aj trvalý domov. Budeme vďačné za akúkoľvek pomoc. Touto cestou by sme Vás chceli požiadať o finančnú pomoc, ktorá by pokryla náklady na kastrovanie tejto lokality na transparetné číslo účtu: 5057186339/0900. Do poznámky uveďťe: Mačky Orlík.

Orlík mačky7
Orlík mačky8
Orlík mačky9
Orlík mačky10
Orlík mačky11
Orlík mačky12