Blog

V obci Šalková ostalo bez majiteľa množstvo mačiek

na snehu
v hiltone trojka
pod košom

Dňa 2.4.2015 nám boli nahlásené potulujúce sa mačičky v obci Šalková, ktoré sa javili podľa nahlasovateľky Gabiky vo veľmi zúboženom stave. Podľa jej slov len apaticky, vysilene sedeli v mláke vody pod smetným košom. Mačičiek bolo vraj pôvodne asi 15 a po úmrtí majiteľa ostali samé bez jedla a vody. Keď sa na miesto dostali naše dievčatá, situácia sa ukázala horšia ako zlá …

Z pôvodných mačičiek ostali už len tri :-( Zdržiavali sa skutočne v okolí smetných košov. Vo vode, špine pod kontajnermi a čakali… celé premočené – cez deň pršalo, v noci mrzlo. Na prvý pohľad podvýživené, dehydrované a choré stvorenia. Dlho by tam už neprežili. Veľkosťou ako 7 – 8 mesačné odrastené mačiatka, ale môže ísť aj o staršie mačičky, ktoré v dôsledku zlej výživy nenarástli.

Dve sa dievčatám ihneď podarilo odchytiť – tricolor mačička a čierny kocúrik. Na fotkách má síce kocúrik ryšavkavú srsť, ale to len v dôsledku podvýživy. Keď sa zotaví, bude to krásny černuľko. Okamžite putovali na veterinárnu ambulanciu, dostali ATB, kvapky do očí advocate, boli otestované na Fiv/FeLV s negatívnym výsledkom. Sú silne prechladnuté, jedno s nábehom na zápal pľúc, výtok z očí a nosa, ušný svrab, váha 1,5 kg :-( Po návšteve veterinárky putovali do núdzovej dočasnej opatery k Mirke. Našťastie papať im chutí a sú kontaktné, veľmi pokojné, krásne so sebou nechajú manipulovať, nebránia sa a v momente pradú, keď ich začnete hladkať.

Tretie mačiatko sa podarilo odchytiť na druhý deň 3.4. 2015 Ľudke a Gabike. Bol to trochu netradičný odchyt, ale už sa nám viackrát tento rybársky spôsob osvedčil. Mačiatko bolo tiež v zúboženom stave, prešlo rovnakým ošetrením a nastavila sa liečba. Aktuálne všetkým hľadáme dočasnú opateru a po doliečení si budú hľadať trvalý domov.

Kontakt : 0908910871 mnau.zv@gmail.com

v tráve dvaja
čierny kocurik
čierny kocúrik 1
papajú
papanie
Odchytený sieť 1
Odchytený sieť 2
Odchytený sieť
trikolorka v trave
v prepravke