Blog

Záchrana mačacej rodinky z motora auta - Sásová

Motorové mačiatka 1
Motorové mačiatka 2
Motorové mačiatka 3
Motorové mačiatka 4
Motorové mačiatka 5

Dramatický zásah záchrany mačiatok z motora -opäť sídlisko Sásová

Aktuálne info : 20.6.2015 našla spoločne celá rodina autíčkarskeho gangu svoj nový domov :-)

Včera 15.6.2015 sa opäť konala odchytová akcia na sídlisku Sásová, na rušnej ulici medzi panelákmi. Bravúrne ju zvládla Bonnie, ktorá išla preveriť nahlásené mačiatka žijúce v motore dodávky spolu s ich mamou, krásnou mladou trikolorkou. Mačička ich pravdepodobne porodila priamo v aute, aby im zabezpečila pokoj a bezpečie. Niet sa čo čudovať, veď všade dokola iba bláznivý ruch, autá, venčiace sa psy, deti…Mamička ich vzorne kŕmila a doslova hliadkovala dennodenne pri aute, aby sa k nim nikto nedostal. Sama pri tom trpela hladom, vymetala po večeroch blízke kontajnery, aby sa nemusela od nich vzdialiť.

Majitelia dodávky ich našli už pred necelým mesiacom, boli to vtedy malilinké mačiatka už s otvorenými očkami. Mamička si vybrala ako domov pre mačiatka práve túto dodávku, akoby vedela, že tam jej nič nehrozí, hoci netušila že absolvujú jednu krátku, ale pre mačiatka hrozivú cestu v útrobách vrčiaceho horúceho motora. Rodina , ktorá vlastní dodávku okamžite auto odstavili a prestali používať a každý deň chodili k autu s nádejou, že si ich mama po odhalení skrýše, odniesla na nejaké lepšie , bezpečnejšie miesto. No prišiel termín, keď auto opäť potrebujú používať a tak nás oslovili s nádejou, že im pomôžeme, pretože nemali to srdce ich vyhodiť len tak na ulicu, strčiť do krabice, či použiť vedro s vodou, ako im radili mnohí susedia a známi. Po veľkej, ale márnej snahe umiestniť niekam mačiatka, sa obrátili na nás.

Napriek tomu, že naše OZ po poslednej, v poradí už siedmej mačiatkovskej nádielke, bolo nútené vyhlásiť stop stav, nedokázalo odmietnuť pomoc tejto mačacej rodinke v núdzi, a tak sme včera zorganizovali záchrannú akciu. Po otvorení kapoty vykukli dve malinké mačiatkovské hlavičky. Keďže motorový priestor v dodávke je rozsiahly a komplikovaný, bolo ťažké k mačiatkam sa dostať. Bolo treba rozobrať prednú masku, použiť baterky, paličky a iné pomôcky. Prvé mača sa podarilo chytiť relatívne rýchlo, ale za cenu roztrhnutej hadičky chladiacej kvapaliny. Ostatné mačiatka sa po tomto zásahu snažili čo najlepšie ukryť, takže ďalšie vyprosťovanie trvalo ešte hodinu, za pomoci celej rodiny majiteľa dodávky aj našej pravej ruky Slávky Pavlovovej. Ďalšie z mačiatok sa podarilo vytiahnuť za labku, ďalšie za chvostík, a to posledné priamo za kožúšok na boku. Štyri mačiatka, špinavé, zaolejované, totálne vystrašené, uzreli prvýkrát svetlo sveta po dlhých 6tich týždňoch !!! Niet sa čo čudovať že dve z nich nesúhlasne prskali a bránili sa a dve prijali svoj osud s pokorou. Vo všetkých očkách bolo vidno zúfalstvo a zároveň nádej na lepší život. Mačiatka sa teda šťastne ocitli v prepravke, schúlili sa do klbka a čakali čo sa bude diať. V tom sa zjavila ich mama, ktorá nás možno pri celej akcii sledovala. Ktovie čo sa pri tom odohrávalo v jej mysli a hlavne v jej srdci …A tak nasledovala druhá časť odchytu, pretože zobrať mačatá bez mamy bolo aj na naše city priveľa. Netrvalo to však dlho, pretože u mačičky zjavne prevládal viac hlad ako strach a po 20tich minútach lákania, vošla za jedlom do odchytovky. A to bolo pre ňu šťastie a pre nás bonus, úľava, pocit šťastia, neskutočná radosť.....

Takže malí motoristi aj s mamou sú zatiaľ umiestnení u Bonnie „v karanténe“ v hiltone v garáži, kde je to pre nich oproti dodávke luxus. Dnes absolvujú veterinárne vyšetrenie (vyzerajú byť zdravé a v dobrej kondičke), mama bude kastrovaná a veterinárne ošetrená. Napriek totálne plnému stavu našich dočaskárov a nás samotných, musíme nájsť kúsok miesta aj pre tento ušmudlaný zaolejovaný autičkársky gang. A keď ich prezlečieme z monteriek do tričiek, uvidíme neskutočnú krásu a nežnosť týchto nešťastných bytostí s ťažkým osudom. Budeme súrne potrebovať materiálnu pomoc, finančnú podporu, možnú dočasnú opateru, ale hlavne vaše zdieľanie albumov našich doteraz ponúkaných mačičiek a mačiatok. Mačičky, kocúrikovia a 28 mačiatok potrebujeme umiestniť do nových domovov, aby sme mohli pomôcť týmto a aj ďalším mačiatkam v núdzi. Náš stav je ozaj kritický a sme nútení vyhlásiť stop stav s rizikom, že osudy ďalších mačičiek na ulici sú vážne ohrozené.

V prípade záujmu pomôcť priamo malým motoristom, kontaktujte BonnieLu, 0905255349, alebo na mnau.zv@gmail.com

Motorové mačiatka 6
Motorové mačiatka 7
Motorové mačiatka 8
Motorové mačiatka 9