Hľadá si domov

DAISY

24
22
23
111
20160908_180047
20160908_174915

Daisy – prijatá do starostlivosti OZ 13. 08. 2016 – odchytená vo Zvolene – sídlisko Zlatý potok.

Dátum narodenia: 18. 06. 2016.

Daisy je odčervená, očkovaná, testovaná na FeLV a FIV s negatívnym výsledkom, kastrovaná.

celkový zdravotný stav: chronické zlyhanie obličiek

Táto prekrásna mačacia slečna sa nachádza v dočasnej opatere vo Zvolene.

Je to jemnučká a milá mačička s veľmi dobrou povahou, milujúca hladkanie a škrabkanie. Keď ju raz začnete hladkať, bude sa za Vami vracať stále a znova, až kým na Vás od únavy a spokojnosti nezaspí.

Je tichá, ani ako mačiatko nebola typicky nezbedná, má rada kľud a pohodu, je zvyknutá na dospelé mačky aj kocúre. Hrou so šnúrkou či klbkom vlny nikdy nepohrdne. Miluje spoločnosť človeka.

Táto kráska si hľadá domov iba v interiéri, nakoľko trpí chronickým zlyhaním obličiek a potrebuje 24 hodinový prístup k vode. Ničím sa od iných mačičiek nelíši, okrem inej stravy. Je dôležité, aby nový majiteľ Daisinky dodržiaval Renalnu dietu a neprikrmoval mačičku žiadnymi inými krmivami bežne dostupnými v obchodoch. Daisinka doživotne potrebuje špeciálnu stravu v podobe granúl a kapsičiek.

Pri dobrej starostlivosti a dodržiavaní diety (žiadne mäso, žiadny Felix ani Whiskas) prežije Daisinka plnohodnotný život s človekom, ktorého bude ľúbiť. U nás je už 9 mesiacov a okrem veľkej chuti k vode má iba jediný príznak choroby – nadmerné cikanie :)

Daisinka je vhodná do domácnosti ako jedináčik alebo k mačičke s rovnakou diagnózou práve preto, že nesmie papať granulky ani kapsičky, ktoré papá 90 % mačičiek.

Nie je vôbec dôvod sa báť starostlivosti o Daisinku, ani o to, že pre svojho majiteľa bude znamenať extrémne vysoké finančné výdavky. Mesačná starostlivosť o Daisinku so špeciálnym krmivom vyjde približne na 40 Eur mesačne.

V prípade záujmu kontaktujte našu dočaskárku Zuzanu – 0918 540 275, ktorá Vám o Daisinke aj o jej chorobe a prístupe k nej poskytne viac informácií a bude v prípade záujmu o pomoc k dispozícii dlhodobo aj po adoptovaní Daisinky.

Informácia k adopčným podmienkam :

– Podpísanie darovacej zmluvy http://mackyzvolen.sk/download/58
- Úhrada adopčného daru – priamo pri adopcii, alebo zaslaním na účet OZ.

Výška adopčného daru záleží na novom majiteľovi a jeho možnostiach, ochote prispieť a pomôcť. Do budúcna by sme radi ostali s novým majiteľom v kontakte prostredníctvom mailu a občasných fotografií miláčika, ktoré dokumentujú to, ako sa mu darí.

Informácie aktualizované 22. 05. 2017.

  • Mesto: Zvolen
21